1 / 3

Sławomir Mazurek nie jest już wiceministrem klimatu. Na Twitterze Ministerstwa Klimatu pojawiła się informacja o jego odwołaniu. Oficjalne powody jego odejścia nie są znane.

„Premier Mateusz Morawiecki odwołał Sławomira Mazurka ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu. Minister Michał Kurtyka podziękował mu za dotychczasowy wkład w prace resortu” – to jedyna oficjalna informacja zawarta w mediach społecznościowych Ministerstwa Klimatu.

Sławomir Mazurek pełnił funkcję wiceministra od 2015 r., został powołany przez nieżyjącego ministra Jana Szyszko. Przez ponad cztery lata był odpowiedzialny za gospodarkę odpadami. Te same kompetencje otrzymał w nowym resorcie klimatu.

W godzinę po ogłoszeniu odwołania ze stanowiska Sławomira Mazurka ani na stronie Ministerstwa Klimatu, ani w mediach społecznościowych brakowało informacji o powodach decyzji premiera.

Spekuluje się, że powodem mogła być niedziałająca zgodnie z oczekiwaniami użytkowników Baza danych odpadowych (BDO). Choć wielu użytkowników zgłaszało uwagi, dzień przed swoim odwołaniem wiceminister Mazurek zapewniał, że BDO działa poprawnie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

12 Komentarze

  1. Chcieli walczyć z pożarami i szara strefa a wykańczają legalnie uczciwie pracujące firmy wystarczyło zakaz wwozu wszelkich odpadów wprowadzić i by problem znikł

  2. Zepsuł mnie i mojej rodzinie święta , oraz wielu tysiącom Polaków , którzy na co dzień ciężko pracują na jego wypłatę.Myśle ,że ktoś tez mu zepsuje kiedyś ……… .

  3. Stosując przyjętą dla BDO mantrę o bezproblemowym działaniu bazy, ministerstwo powinno teraz uparcie twierdzić, że ta dymisja to awans za doskonale wdrożenie bazy 🙂

Skomentuj