1 / 3

Sławomir Mazurek nie jest już wiceministrem klimatu. Na Twitterze Ministerstwa Klimatu pojawiła się informacja o jego odwołaniu. Oficjalne powody jego odejścia nie są znane.

„Premier Mateusz Morawiecki odwołał Sławomira Mazurka ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu. Minister Michał Kurtyka podziękował mu za dotychczasowy wkład w prace resortu” – to jedyna oficjalna informacja zawarta w mediach społecznościowych Ministerstwa Klimatu.

Sławomir Mazurek pełnił funkcję wiceministra od 2015 r., został powołany przez nieżyjącego ministra Jana Szyszko. Przez ponad cztery lata był odpowiedzialny za gospodarkę odpadami. Te same kompetencje otrzymał w nowym resorcie klimatu.

W godzinę po ogłoszeniu odwołania ze stanowiska Sławomira Mazurka ani na stronie Ministerstwa Klimatu, ani w mediach społecznościowych brakowało informacji o powodach decyzji premiera.

Spekuluje się, że powodem mogła być niedziałająca zgodnie z oczekiwaniami użytkowników Baza danych odpadowych (BDO). Choć wielu użytkowników zgłaszało uwagi, dzień przed swoim odwołaniem wiceminister Mazurek zapewniał, że BDO działa poprawnie.

Czytaj więcej

13 Komentarze

  1. BDO – bardzo drogie odpady. Takiego wzrostu kosztów w działaniu branży nikt nam nigdy jeszcze nie zafundował. Pozbycie się pana Mazurka, to nic w porównaniu ze szkodami jakie nieumiejętne wprowadzenie systemu spowodowało.

Skomentuj