Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie trwającej od 2004 r. informatyzacji Banku Ochrony Środowiska. O nieprawidłowościach powiadomił nowy zarząd banku.

O sprawie poinformował prokuraturę pod koniec marca obecny zarząd Banku Ochrony Środowiska – powiedział PAP rzecznik prasowy BOŚ Piotr Lemberg. Wyjaśnił, że wcześniej – w październiku 2008 r. – nowy zarząd zlecił kontrolę projektu wykonania centralnego systemu informatycznego BOŚ. Umowę podpisano w 2004 r., a do zmiany zarządu prace nad nowym systemem nie wyszły poza projektowanie i testy poszczególnych elementów – podał rzecznik.

"Obecny zarząd finalizuje prace nad nową strategią BOŚ, zakładającą dynamiczny rozwój. Do jej zrealizowania potrzebny jest dobry, sprawnie działający system informatyczny. Sprawdziliśmy, jakie części zamówionego w 2004 r. systemu można wykorzystać. Okazało się, że z wydanych na system 63 mln zł, do użytku nadają się elementy za 21 mln zł" – podał Lemberg.

Reszta systemu – na tę część wydano 42 mln zł – nie nadaje się do wykorzystania. Zarząd pod koniec marca zawiadomił prokuraturę o tej sprawie – podał Lemberg.

Właścicielem większości akcji Banku Ochrony Środowiska jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: pb.pl, PAP

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj