W Białymstoku uruchomiono numer kontaktowy, pod którym osoba głuchoniema może prosić strażnika miejskiego o interwencję – informuje “Kurier Poranny”.

Wystarczy jeden SMS pod specjalny numer telefonu: 600 900 986, który jest przeznaczony dla osób głuchoniemych, które potrzebują pomocy. Jeżeli pomocy będzie musiała udzielić policja, straż pożarna lub pogotowie ratunkowe, strażnik też ich o tym powiadomi.

Jak czytamy w "Kurierze Porannym", w Białymstoku mieszka około dwóch tysięcy osób z poważnymi problemami słuchu. – Jest to rozwiązanie nowatorskie, umożliwiające osobom głuchoniemym całodobowe zgłaszanie interwencji dyżurnemu Straży Miejskiej przez wysłanie SMS-a – opowiada Joanna Szerenos Pawilcz z biura prasowego Straży Miejskiej. – Po odczytaniu wiadomości, tą samą drogą dyżurny poinformuję osobę zgłaszającą o przebiegu i sposobie załatwienia interwencji – dodaje.

Osoby głuche mogą liczyć na straż miejską nie tylko w sytuacjach, kiedy zauważą, że ktoś zakłóca porządek. Pomoc przyjdzie też w sytuacjach wyjątkowych, gdy potrzebna będzie pomoc medyczna, straż pożarna lub policja. Wtedy też mogą wysyłać SMS-a. – Jeżeli zgłoszenie nie będzie mieściło się w ustawowych zadaniach Straży Miejskiej treść zgłoszonej interwencji przekazana zostanie odpowiedniej służbie w celu dalszej realizacji – tłumaczy Joanna Szerenos Pawilcz.

źródło: poranny.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj