Prezes NFOŚiGW Przemysław Ligenza zaznaczył, że wykonano już odwiert badawczy, który potwierdził odpowiednie warunki do budowy w Sochaczewie zakładu geotermalnego. “Plan jest taki, żeby do końca roku 2026 ta inwestycja powstała” – zapowiedział podczas środowego briefingu prasowego w Sochaczewie szef Funduszu.
Ile to będzie kosztowało?
Jacek Ozdoba w Sochaczewie
“To jest ważny dzień dla Mazowsza dlatego, że do ziemi sochaczewskiej, do Sochaczewa trafia 62 mln zł” – podkreślił na briefingu wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba (Suwerenna Polska). Jak dodał, przekazany w środę symboliczny czek na dofinansowanie budowy zakładu geotermalnego, “to jest symbol dbania o bezpieczeństwo rządu Zjednoczonej Prawicy”.
“Tu w Sochaczewie mamy wyraźny przykład, w co inwestuje rząd Zjednoczonej Prawicy. Inwestuje w źródła odnawialne, źródła które dotyczą bezpieczeństwa. My stawiamy na geotermię, my stawiamy na węgiel, my stawiamy na wszystkie możliwe źródła, które dają stabilną możliwość pozyskiwania surowców” – wskazał wiceminister.
Ozdoba zwrócił przy tym uwagę, że w przypadku planowanej w Sochaczewie geotermalnej inwestycji “układ geologiczny daje niesamowite możliwości” korzystania z ciepła, które znajduje się pod ziemią.
Według MKiŚ, w ramach budowy zakładu geotermalnego w Sochaczewie planowana jest modernizacja systemu dostaw ciepła na terenie miasta. Chodzi o wprowadzenie układu geotermalnego oraz odpowiednie przystosowanie sieci ciepłowniczej.
Komentarze (0)