Pozostałe dwie propozycje złożyli: Shanghai Electric Power Construction z Chin oraz spółka firm CNIM z Francji i niemieckiego Porr. Chińczycy wycenili swoje usługi na 1 mld zł, zaś konsorcjum francusko-niemieckie – na 1,7 mld zł.
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie zamierzało przeznaczyć na rozbudowę Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK) niecały miliard złotych. Oprócz ceny w przetargu ma liczyć się także okres gwarancyjny i wykorzystanie jak najnowocześniejszych technologii.
Spalarnia odpadów w Warszawie będzie rozbudowywana przez 3 lata. Po remoncie ma spalać aż 305 tys. ton odpadów rocznie, wytwarzając przy tym energię cieplną i elektryczną dla mieszkańców stolicy.
Funkcjonowanie spalarni po rozbudowie prezentuje animacja:
– Instalacja do termicznego przekształcania odpadów będzie dopełnieniem miejskiego systemu zagospodarowania odpadów opartego na segregacji u źródła. Inwestycja zaprojektowana została przede wszystkim w odpowiedzi na konieczność zagospodarowania odpadów zmieszanych, mających znikomy walor z punktu widzenia odzysku surowcowego, które do tej pory kierowane były w większości na składowiska – mówią przedstawiciele MPO Warszawa.
Według przygotowanego projektu ZUSOK po remoncie ma mieć m.in. zielone dachy wspomagające retencję deszczówki. Będzie przez nie przebiegać ścieżka edukacyjna, która również ma powstać w ramach rozbudowy.
Spalarnia w Gdańsku dla Astaldi. Jest wyrok sądu i dofinansowanie
PG
Komentarz #9320 dodany 2018-01-30 13:51:11
Po podliczeniu punktów wychodzi, że najlepszą ofertę złożyli Chińczycy potem Włosi, a na końcu Francuzi. Cena to 60% wartości kryterium wyboru oferty stąd oferta za 2 miliardy jest lepiej oceniona niż ta za 1,7 miliarda...