Zakończył się projekt “Wzmocnienie administracji w dziedzinie środowiska naturalnego poprzez systemy technologii informatycznej” prowadzony w Ministerstwie Środowiska. Beneficjenci projektu zaprezentowali informacje o stanie realizacji działań 12 .

"Wzmocnienie administracji w dziedzinie środowiska naturalnego poprzez systemy technologii informatycznej" to pierwszy projekt w Ministerstwie Środowiska, który pozwala na prezentację na jednym portalu informacji pochodzących z różnych baz danych. Jego realizacja była możliwa dzięki unijnym środkom.

Na posiedzeniu Sektorowego Komitetu Monitorującego organizowanym przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej swoje działania prezentowali uczestnicy projektu z sektorów "Środowisko i Transport" oraz "Sprawiedliwość i Sprawy Wewnętrzne". Informacje o stanie realizacji projektu zostały ocenione pozytywnie.

Projekt przewidywał wykonanie czterech kontraktów – wszystkie one zostały zrealizowane. Efektem prac są m.in. dwa przewodniki po bazach danych, rejestrach i wykazach resortu środowiska. Jeden jest przeznaczony dla administracji publicznej, drugi dla społeczeństwa. Eksperci opracowali również system informatyczny zbierający dane z różnych baz i rejestrów, który umożliwia wizualizację raportów i danych przestrzennych na jednym portalu. System pozwala także na podłączenie w przyszłości nowych źródeł danych. Administratorzy i użytkownicy systemy wzięli udział w szkoleniach. W ramach projektu został również zakupiony dodatkowy sprzęt i oprogramowanie.

Trwają prace nad udostępnieniem części publicznej systemu. Wkrótce będzie można z niego korzystać poprzez stronę www.ekoportal.pl.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj