Ruszyła akcja edukacyjna mająca uświadomić Polaków, czym grozi palenie w piecach paliwami niskiej jakości i jaki ma to wpływ na stan powietrza w kraju.

Instytut Ochrony Środowiska z pomocą Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął akcję “Stop smog”. Jej głównym zadaniem jest dotrzeć do społeczeństwa i poinformować Polaków o tym, czego nie wolno spalać w domowych piecach.

– Ukierunkowujemy się na kwestię szerokiej promocji związanej z niską emisją – mówi Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska, który organizuje “Stop smog”.

Około 90 proc. zanieczyszczeń powietrza pochodzi z tzw. niskiej emisji (pieców niskiej jakości i opalanych słabej jakości paliwem). Dlatego tak ważna jest edukacja społeczeństwa oraz tłumaczenie podstawowych aspektów ochrony powietrza – dodaje Szczepański.

Akcja “Stop smog” została oficjalnie rozpoczęta podczas śniadania prasowego, które odbyło się 24 października w Warszawie. Obecni na nim byli przedstawiciele IOŚ, Ministerstwa Środowiska oraz NFOŚiGW. W projekt zaangażowane są wszystkie trzy jednostki.

Kampania ma się skupiać przede wszystkim na przedstawianiu Polakom korzyści płynących z ekologicznego ogrzewania, ale i konsekwencji, jakie niesie za sobą palenie w piecu śmieciami czy używanie pieców niespełniających odpowiednich wymagań.

Zanieczyszczenia powietrza to cały czas poważny problem dla Polski. Ruszyła kampania „Stop smog”

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Dobre rozwiazanie, to co ludzie czasem pala to sie w glowie nie miesci, miejmy nadzieje ze walka ze smogiem bedzie udana i bedzie mozna swobodnie oddychac zwlaszcza w Krakowie! Dobra postawe mozna chwalic, ale jesli Polska rozwiaze ten problem to mozna nawet nobla odebrac!

Skomentuj