Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Stop suszy! o nowym planie w Światowym Dniu Wody

Stop suszy! o nowym planie w Światowym Dniu Wody
ko
22.03.2019, o godz. 14:42
czas czytania: około 2 minut
1

Stan prac nad plan przeciwdziałania skutkom suszy przedstawił dziś prezes Wód Polskich Przemysław Daca. To pierwszy tak kompleksowy projekt działań w tej dziedzinie w naszym kraju.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Światowy Dzień Wody to tradycyjnie okazja do zwrócenia uwagi na najważniejsze kwestie w obszarze gospodarki wodnej w Polsce. Z tej okazji w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego ponad 100 ekspertów dyskutowało o jednym z narastających problemów – zjawisku suszy w Polsce.

Susza to jedno z najbardziej dotkliwych i trudnych do przeciwdziałania zjawisk naturalnych oddziałujących na środowisko, gospodarkę i społeczeństwo. Eksperci akcentują: jest to zjawisko naturalne i nie sposób mu skutecznie zapobiec. W gestii poszczególnych państw leży jednak minimalizowanie skutków suszy. PGW Wody Polskie pracuje nad pierwszym, krajowym planem przeciwdziałania skutkom suszy w Polsce.

– Do 2020 roku będziemy mieli kompleksowy plan działań dla ograniczenia skutków suszy w naszym kraju – powiedział Przemysław Daca prezes Wód Polskich

Podczas dyskusji dokonana została identyfikacja zjawiska suszy w podziale na poszczególne jej typy. Przedstawiono także obszary wrażliwe na suszę – pierwsze wyniki przeprowadzonej w ramach PPSS ankietyzacji wśród 3,5 tys. interesariuszy. W dyskusji nie zabrakło także szerszego kontekstu – globalnych zmian klimatu, z którymi boryka się także Polska.

Do przygotowania planu przeciwdziałania skutkom suszy Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie jest zobligowany przepisami Prawa wodnego. Polem do prezentacji projektu planu będą ogólnopolskie konferencje oraz półroczne konsultacje społeczne, które rozpoczną się w połowie 2019 roku. – Do 2020 roku będziemy mieli kompleksowy plan działań dla ograniczenia skutków suszy w naszym kraju – powiedział Przemysław Daca prezes Wód Polskich na początku spotkania.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


sdfdsf

Komentarz #16733 dodany 2019-03-25 10:09:47

heh dalej betonujcie rzeki i regulujcie Odre i Wisłe a wyschnie ten kraj na wiór, tamy są dobre ale tylko w przypadku małej retencji a nie na rzekach gdzie powinno się rozsuwać wały przeciwpowodziowe tak aby rzeka miała więcej miejsca - więcej wody pozostawało

Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Wody Polskie
css.php
Copyright © 2024