11 zastępów straży pożarnej bierze w sobotę udział w gaszeniu pożaru składowiska odpadów w miejscowości Pysząca (pow. śremski, woj. wielkopolskie). Walka z pożarem trwa od piątkowego popołudnia.

Oficer dyżurny śremskiej straży pożarnej powiedział, że w akcji gaśniczej bierze udział 45 ratowników; w działaniach wykorzystywane są m.in. dwie koparki, które wykopują zarzewia ognia.

Powierzchnia pożaru wynosi ok. 150 m kw. Według PSP pożar nie stanowi obecnie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Zgłoszenie strażacy otrzymali w piątek po godz. 16.

To kolejny pożar składowiska odpadów w Pyszącej koło Śremu. W styczniu ub. roku strażacy gasili płonące składowisko przez niemal dwa tygodnie. Ogień udało się zdławić dopiero dzięki wsparciu wojska, które udostępniło ratownikom spychacze i koparki.

Ciężki sprzęt wojskowy sprowadzono do Pyszącej także w czasie wrześniowego pożaru składowiska, który był ósmym w historii i trzecim w 2019 r.

Tylko w 2018 r. wybuchło w Polsce ponad 200 pożarów odpadów.

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Ktoś już na tym portalu pisał, że obowiązkowo powinno się dokonywać regularnych pomiarów objętości na składowiskach i w magazynach.
    Jednocześnie byłby to monitoring przyrostów.

Skomentuj