Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Susza w Portugalii: Coraz więcej miejscowości z wodą pitną z beczkowozów

Susza w Portugalii: Coraz więcej miejscowości z wodą pitną z beczkowozów
R.G./PAP
21.08.2022, o godz. 10:37
czas czytania: około 1 minuty
0

Susza daje o sobie znać nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych rejonach Europy i Świata. Niepokojące wieści płyną min. z Portugalii, gdzie do kilkuset miejscowości woda pitna dostarczana jest beczkowozami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jak wynika z szacunków Agencji ds. Środowiska Portugalii (APA), co tydzień przybywa w tym kraju miejscowości dostarczających mieszkańcom wodę pitną beczkowozami. Liczbę tych miejscowości portugalska instytucja ocenia na kilkaset.

Dystrykt, w którym organizowanych jest najwięcej transportów z wodą pitną to Braganca, na północnym wschodzie kraju. Do połowy sierpnia zaopatrywano tam beczkowozami aż  114 miejscowości.

Według szacunków Portugalskiego Instytutu Morza i Atmosfery (IPMA), obecny rok jest drugim najbardziej suchym w historii kraju. Mniejsze ilościowo opady odnotowano jedynie w 1931 r.

Dyrekcja Instytutu informuje też, że jedynym w tym roku miesiącem, w którym zanotowano wyższe od średniej opady deszczu był marzec. Dodajmy, że obecnie już 100 procent obszaru Portugalii kontynentalnej jest objęte suszą.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024