Susza wpłynie negatywnie na produkcję w elektrowniach wodnych?

Susza wpłynie negatywnie na produkcję w elektrowniach wodnych?
PAP
04.06.2020, o godz. 13:47
czas czytania: około 1 minuty
1

W części elektrowni wodnych, zwłaszcza przepływowych, susza wpłynie negatywnie na wolumen produkowanej energii, ale realizowane są przedsięwzięcia inwestycyjne, które optymalizują ich możliwości wytwórcze - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W interpelacji dodano, że spółki są w stanie zagwarantować zachowanie ciągłości produkcji na właściwym poziomie, nawet w przypadku wystąpienia trudnych warunków hydrologicznych. Zaznaczono też, że stopnie piętrzące z elektrowniami wodnymi pełnią istotną rolę w szeroko pojętej gospodarce wodnej prowadzonej w zlewni rzek, także w okresie suszy.

Podkreślono jednocześnie, że z przekazanych przez poszczególne spółki, będące w nadzorze ministra aktywów państwowych informacji wynika, że ewentualny stan suszy nie stanowi zagrożenia dla funkcjonowania jednostek wytwórczych znajdujących się w Enea SA, Tauron PE SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Zespole Elektrowni Wodnych Niedzica SA (ZEW Niedzica) oraz Energa SA (Spółka poza nadzorem MAP w związku ze zbyciem 30 kwietnia 2020 r. wszystkich akcji na rzecz PKN Orlen SA).

“Podmioty te zadeklarowały odpowiednie przygotowanie na możliwość wystąpienia suszy i na bieżąco monitorują sytuacje w poszczególnych obiektach, korzystając z dostępnych prognoz meteorologicznych oraz prowadząc racjonalną gospodarkę wodną” – informuje MAP.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (1)


Pan

Komentarz #65636 dodany 2020-06-04 21:37:46

Sasin to ten specjalista od wszystkiego, czy już rozliczył się za druk dokumentów na wybory?

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024