Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Świnoujście będzie podlewało zieleń miejską deszczówką

Świnoujście będzie podlewało zieleń miejską deszczówką
pw
27.11.2018, o godz. 14:58
czas czytania: około 1 minuty
0

Zieleń w dzielnicy nadmorskiej Świnoujścia nie będzie już podlewana wodą pochodzącą z wodociągów miejskich. Do nawadniania ziemi na promenadzie będą służyły specjalne zbiorniki, w których zmagazynowane zostaną wody opadowe.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Pojemniki są produkowane w Gliwicach. Każdy z nich ma do 3,5 m średnicy, kilkanaście metrów długości, kilkaset metrów sześciennych pojemności i może pomieścić kilkaset tysięcy litrów wody. Łącznie będzie ich 14 sztuk. Staną na Promenadzie Zdrowie i Promenadzie Historycznej.

Pierwsze pojemniki zostały już wkopane przy Promenadzie Zdrowia. Kolejnych siedem zostanie umieszczonych pod Promenada Historyczną. W czasie deszczu woda opadowa będzie spływała do zbiorników, a potem dzięki specjalnym pompom posłuży do podlewania zieleni miejskiej wzdłuż promenady.

Najbliższa dostawa wielkiego zbiornika zaplanowana jest na 28 listopada. Zostanie on przeprawiony promem w godzinach porannych. Kilkanaście godzin wcześniej w Gliwicach pojemnik zostanie umieszczony na naczepie tira, który przewiezie go z południa na północ Polski. Przed ciężarówką – jak to zawsze w przypadku transportów ponadgabarytowych – będzie jechał samochód pilota wyposażony w światła ostrzegawcze. Najbardziej skomplikowane skrzyżowania i przejazdy będą pokonywane z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Wszystkie pojemniki mają się znaleźć w Świnoujściu do końca roku.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024