Na wniosek wydziału gospodarki komunalnej od 1 stycznia 2009 roku w Gorzowie nie będzie pobierana opłata za korzystanie z miejskich szaletów.

Wydział gospodarki komunalnej poprosił prezydenta o odstąpienie od pobierania opłat za korzystanie z miejskich szaletów uzasadniając wniosek skutkami aktów wandalizmu. Zdarzały się one w Parku Wiosny Ludów, gdzie włamywano się do toalety wyposażonej w automat wrzutowy. Koszty naprawy zniszczonej toalety przewyższały sumę zgromadzonych opłat. W listopadzie, aby zapobiec powtarzającym się aktom dewastacji, podjęto decyzję o otwarciu parku, poprzednio zamykanego na noc. Urzędnicy przewidują, że zniesienie opłat dodatkowo zmniejszy ryzyko aktów wandalizmu.

Obecnie w Gorzowie są trzy szalety miejskie – w Parku Wiosny Ludów, Parku Górczyńskim i przy ulicy Chrobrego. Podłączone do sieci wodno-kanalizacyjnej toalety w parkach są nowe, stawiane były wiosną tego roku. Kolejny – pod fontanną przy katedrze – zacznie funkcjonować po remoncie fontanny, zaplanowanym na 2009 rok.

źródło: gorzow.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj