Już po raz piętnasty w Szczecinie rozpocznie się odkomarzanie. Akcja rusza dziś i obejmie blisko 300 hektarów – głownie terenów zielonych i parkowych.

Teren przeznaczony do zwalczania komarów podzielono na dwa obszary – pierwszy o powierzchni 136 ha (cmentarz centralny), pozostałe 140 ha to parki i inne tereny zielone Szczecina. Odkomarzanie będzie prowadzona rano lub wieczorem, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych (bez opadów, bezwietrznie). Podczas akcji giną dorosłe osobniki komarów, a także meszki i kleszcze.

Odkomarzanie przeprowadza się techniką zamgławiania na gorąco. Każdy rodzaj użytego środka chemicznego przeciw komarom posiada świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa, o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi.

Odkomarzanie przeprowadzą: Szczeciński Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Derytezacji  oraz firma „Ekobud” ze Szczecina. Następna akcja zostanie przeprowadzona na przełomie sierpnia i września. W sumie miasto wyda na walkę z komarami prawie 42 tys. zł.

źródło: szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj