Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Szczecińskie Psie Pole w zielonej odsłonie

Szczecińskie Psie Pole w zielonej odsłonie
R.G.
21.02.2023, o godz. 14:53
czas czytania: około 1 minuty
0

Szczecińskie Psie Pole, czyli pusta dotąd polana znajdująca się między ulicami Szafera, Zawadzkiego i Marlicza, po czterech miesiącach trwających tam prac przechodzi zasadniczą przemianę. W miejscu tym wytyczane są nowe alejki. Powstają też fragmenty przyszłej asfaltowej trasy rolkowej. Przygotowywana jest także nawierzchnia pod trawniki, trwa również budowa palisady wokół przyszłego placu zabaw. Ważnym elementem inwestycji są nasadzenia zieleni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Już wkrótce, bo wiosną bieżącego roku, w powstającym szczecińskim parku nasadzonych zostanie aż 311 drzew i ponad 1800 krzewów.

Wieża dla jaskółek i domki dla owadów

Swoje miejsce w nowym parku znajdzie też wieża dla jaskółek, jako efekt realizacji projektu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.  Ustawione tam będą również domki dla owadów i motyli. Powstanie tam także łąka kwietna. W ramach inwestycji zaplanowano też montaż ławek parkowych, koszy na śmieci i tablic informacyjno-regulaminowych.

Wybieg dla czworonogów

Natomiast z myślą o czworonogach przygotowany zostanie wybieg dla psów z kładkami do ćwiczeń, urządzeniami do slalomu i innymi. Wybieg będzie ogrodzony, a przy nim znajdą się kosze z podajnikami na worki z odchodami, piesuary, a także ławki.

Całości realizacji dopełni montaż przyłącza energetycznego i odpowiedniego oświetlenia powstającego parku.

Prawie 3 mln 900 tys. zł

Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Wartość przedsięwzięcia ma się zamknąć w kwocie 3 894 000,00 zł.

Termin zakończenia prac nastąpić ma we wrześniu bieżącego roku.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024