Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Szkolenie on-line o sprawozdawczości komunalnej w systemie BDO już 21 stycznia!

Szkolenie on-line o sprawozdawczości komunalnej w systemie BDO już 21 stycznia!
Dominik Szymański
12.01.2021, o godz. 10:28
czas czytania: około 2 minut
0

Do 31 stycznia należy złożyć sprawozdania komunalne w systemie BDO. W czwartek, 21 stycznia br. zapraszamy na unikalne szkolenie poświęcone głównie temu tematowi. Wygodna formuła on-line, brak kosztów dojazdu, korzystanie z własnego komputera bez wychodzenia z domu, a także możliwość zadawania na czacie konkretnych, spersonalizowanych pytań – to, poza ogromną dawką wiedzy, główne zalety tego przedsięwzięcia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Redakcje „Przeglądu Komunalnego” oraz „Energii i Recyklingu w ciągu ponad roku przeprowadziły cały cykl kilkunastu szkoleń z zakresu znajomości obsługi Bazy Danych Odpadowych. W ten sposób ponad 2 tys. osób poznało zasady jej funkcjonowania oraz zyskało wiedzę o obsłudze platformy do zarządzania gospodarką odpadową.

Dotychczas w warsztatach udział wzięli przedstawiciele różnych branż i zawodów, m.in. przedstawiciele samorządów, przedsiębiorcy zobowiązani do prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów zgodnie z katalogiem odpadów, specjaliści ds. ochrony środowiska, przedstawiciele prywatnych firm zajmujących się zagospodarowaniem odpadów, reprezentanci przedsiębiorstw funkcjonujących w gospodarce wodno-ściekowej oraz innych organizacji, które potrzebują pozyskać lub poszerzyć wiedzę na temat BDO.

Wszystko o komunalnej sprawozdawczości

Tym razem, w czwartek 21 stycznia 2021 r. od godziny 9.00, zapraszamy na praktyczne szkolenie on-line z zakresu sprawozdawczości komunalnej w systemie BDO. Sprawozdawczość taką należy złożyć w systemie do końca stycznia. Czasu jest więc niewiele, w przeciwieństwie do wątpliwości i pytań. Izabela Wołosiak, uznany autorytet w branży gospodarki odpadami, właścicielka firmy konsultingowej Green Concept, będzie przez ok. cztery godziny omawiać najważniejsze aspekty tego zagadnienia. To m.in. przepisy regulujące zasady sporządzania sprawozdań komunalnych, terminy składania sprawozdań za rok 2020, uprawnienia do składania sprawozdań za pośrednictwem BDO czy sposoby wypełniania sprawozdań komunalnych.

Omówione zostaną także zmiany w zakresie ewidencji i sprawozdawczości odpadowej po 1 stycznia 2021 r., przepisy regulujące sytuacje, gdy następuje awaria systemu, kierunki zmian w przepisach odpadowych (m.in. BDO-VAT, DPR, kwalifikacja odpadów komunalnych), statusy Kart Przekazania Odpadów, zasady przemieszczenia danych między różnymi miejscami prowadzenia działalności, współpraca z podmiotami zwolnionymi z ewidencji, metody zabezpieczania się w przypadku podmiotów zwolnionych z ewidencji, kwestie dbania o bezpieczeństwo danych, a także wszelkie obowiązki spoczywające na przedsiębiorcach, w tym niezwykle istotna odpowiedzialność zarządzających.

Szkolenie na platformie BDO

Całość poprowadzona zostanie bezpośrednio na platformie BDO, można więc będzie dokładnie poznać zasady dostępu do niej, jej wymagań infrastrukturalnych czy ról poszczególnych użytkowników.

Szkolenie odbędzie się na platformie internetowej ZOOM. Dzień przed warsztatami zarejestrowani uczestnicy otrzymają drogą mailową link do wydarzenia. Niezbędny jest zatem łączne internetowe oraz własny komputer, najlepiej z dostępem do Bazy Danych Odpadowych. W trakcie wydarzenia będzie także istniała możliwość zadawania pytań prelegentowi porzez czat.

Natomiast po wydarzeniu uczestnicy otrzymają komplet warsztatowych materiałów w formie elektronicznej, zaś pocztą dostarczone zostaną im specjalne zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu.

Rejestracji dokonać można na stronie www.bdo.abrys.pl.

Kontakt: Dominik Szymański, [email protected]T: 539 549 451.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024