PGE wybuduje w Rybniku szczytową elektrownię gazową 600 MW
Polska Grupa Energetyczna rozszerza inwestycje w Elektrowni Rybnik – obok budowanego już bloku gazowo-parowego o mocy 882 MW do 2029 r. powstanie tam także szczytowa elektrownia gazowa OCGT o mocy ok. 600 MW. Nowa jednostka ma wspierać stabilność Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19846574842606232211)





