Katowice zamówiły 30 nowych autobusów z napędem elektrycznym
Nowe, ekologiczne, komfortowe i ciche autobusy pojawią się we flocie PKM Katowice, który realizuje przewozy komunikacji publicznej na terenie stolicy województwa. 4 lutego została podpisana umowa o najwyższej wartości w historii przedsiębiorstwa na kwotę blisko 117 mln zł na dostawę 30 fabrycznie nowych autobusów miejskich marki Yutong. Pierwsze z zamówionych autobusów wyjadą na ulice Katowic jeszcze w tym roku.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1614280052606231321)
