Podkarpacka RDOŚ: osiem niedźwiedzi odłowiono w Bieszczadach
Na południu Podkarpacia trwa akcja odłowu niedźwiedzi brunatnych. Do tej pory schwytano osiem osobników, z czego siedem wyposażono w obroże telemetryczne. Dwa najbardziej konfliktowe drapieżniki relokowano do odległych kompleksów leśnych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20097680002606231752)




