Raporty ESG później. Prezydent podpisał ustawę odraczającą obowiązek dla firm
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę odraczającą o dwa lata obowiązek raportowania informacji o zrównoważonym rozwoju (ESG) dla części małych, średnich i dużych firm.
Łącznie artykułów: 9.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę odraczającą o dwa lata obowiązek raportowania informacji o zrównoważonym rozwoju (ESG) dla części małych, średnich i dużych firm.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta RP. Wydłuża ona do 30 czerwca 2026 r. termin przygotowania przez samorządy planów ogólnych.
Gdy projekt noweli ustawy dot. wsparcia odbiorców energii będzie uchwalony przez parlament i znajdzie się na moim biurku, to będzie w tej sprawie podejmowana decyzja - powiedział przebywający aktualnie w Dubaju prezydent Andrzej Duda.
Odbudowa Pałacu Saskiego to wielka rzecz dla Warszawy i wielka rzecz dla Polski - podkreślił minister kultury Piotr Gliński. Dodał, że inwestycja jest nie tylko przywracaniem symboli i historii, ale tworzeniem kulturalno-edukacyjnej przestrzeni dla przyszłych pokoleń. Chwilę temu ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej.
Las to azyl, ostoja i miejsce ukojenia. Wszyscy wiemy, jak bardzo potrzebne są lasy; trzeba popularyzować ich sadzenie - powiedział prezydent Andrzej Duda, który wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą wziął we wtorek udział w akcji #sadziMy na terenie Nadleśnictwa Suchedniów (woj. świętokrzyskie). Szkoda tylko, że na potrzeby uroczystości wycięto kilka drzew.
Ustawa budżetowa na 2022 r. przewiduje zwiększenie dotacji dla parków narodowych do blisko 135 mln zł - podkreśliła wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.
Promocja odpowiedzialnej konsumpcji i ograniczanie jej wpływu na środowisko poprzez przeciwdziałanie marnowaniu żywności to jeden z priorytetów polityki społecznej w Polsce – mówił w środę w rzymskiej siedzibie Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa (IFAD) prezydent Andrzej Duda.
W miniony wtorek prezes Związku Miast Polskich, Zygmunt Frankiewicz, zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o niepodpisywanie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz przekazanie jej Sejmowi do ponownego rozpatrzenia.
To finał prac nad nowelizacją ustawy. W dniu 29 maja 2017 r. prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.