Samorządy chcą lepszego nadzoru nad wodą pitną
Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich chce powołania instytucji państwowego monitoringu wody pitnej i rozdzielenia bezpieczeństwa wody od higieny środowiska na poziomie wojewódzkim i powiatowym. Związek skupia 62 gminy z Warmii i Mazur.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8884177682606271018)

