Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Polska nadal w cieniu suszy
Każdego roku 17 czerwca obchodzony jest Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na narastający problem niedoboru wody oraz degradacji gruntów, które są coraz większym wyzwaniem zarówno dla środowiska, jak i gospodarki.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9732567642606241954)
