Odpady żużli z hutnictwa cynku z Tuplic wróciły do Niemiec
Blisko 20 tys. ton odpadów żużli z hutnictwa cynku, które były składowane w Tuplicach w woj. lubuskim zostały wywiezione z powrotem do Niemiec; teren został uprzątnięty - poinformowała w środę na platformie "X" minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=6092568472606241840)


