Polska i Norwegia wzmacniają współpracę energetyczną
Nowe partnerstwo Polski i Norwegii ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii, wesprzeć rozwój nowych technologii i wzmocnić rolę Polski jako regionalnego hubu gazowego dla Europy Środkowej.
Łącznie artykułów: 3.
Nowe partnerstwo Polski i Norwegii ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii, wesprzeć rozwój nowych technologii i wzmocnić rolę Polski jako regionalnego hubu gazowego dla Europy Środkowej.
Operator systemu magazynowania gazu Gas Storage Poland (GSP) w nowej strategii rozważa budowę kolejnych magazynów kawernowych. To kierunek uzasadniony prognozowanym wzrostem zapotrzebowania na gaz, m.in. ze względu na rozwój energetyki gazowej – wskazuje prezes spółki Karina Szostak.
W zakładzie głównym PKN Orlen do 2024 r. powstanie instalacja oczyszczania gazów poprocesowych, która umożliwi dalszą redukcję emisji związków siarki do atmosfery. Prace rozpoczną się w marcu br. - poinformował koncern. Wartość inwestycji szacowana jest na 346 mln zł.