Już nie pustynia, jeszcze nie oaza. Co dalej z polskim biometanem?
Choć Polska nie jest już „biometanową białą plamą” na mapie Europy, to nadal tylko jedna instalacja zatłacza „zielony gaz” do sieci. Polska Spółka Gazownictwa ma już jednak plany, by w najbliższych miesiącach przyłączyć do niej kolejne biometanownie. Zapowiada to dr inż. Andrzej Żero, ekspert ds. dekarbonizacji sieci gazowej w PSG.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20562572642606251140)























![Mroźny test dla polskich ciepłowni [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/04/szablon-eir-portal-300x200.png)