Orlen zwiększa zasoby na norweskim szelfie. Rośnie potencjał wydobycia
Orlen Upstream Norway podpisał umowę nabycia 20 proc. udziałów w złożu Goliat na Morzu Barentsa. Transakcja z Vår Energi, spółką włoskiego koncernu ENI, ma zwiększyć wydobycie ropy przez Orlen w Norwegii oraz wzmocnić bazę zasobową koncernu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8768405012606231415)







![Mroźny test dla polskich ciepłowni [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/04/xszablon-eir-portal-300x200.png.pagespeed.ic.z-XGM5cOWt.jpg)









![Ukraina w czasie wojny inwestuje w biometan. Polska powinna pójść w jej ślady? [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/03/226a8354-300x200.jpg.pagespeed.ce.4VWYxifW7L.jpg)



