Prezes Bogdanki: dumping to nie wolny rynek, to wypychanie z rynku
Część krajowego węgla energetycznego, w wyniku funkcjonowania mechanizmów wsparcia, jest sprzedawana poniżej kosztów wydobycia – wskazuje prezes Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Zbigniew Stopa. Jego zdaniem takie zjawisko zaburza konkurencję i uderza w podmioty, które nie korzystają z dopłat.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=15050160572606241251)






