PGG pracuje nad uruchomieniem na Śląsku wytwórni "błękitnego węgla"
Wytwórnia bezdymnego, niskoemisyjnego paliwa typu "błękitny węgiel" ma powstać na terenie Górnego Śląska. Pracuje nad tym Polska Grupa Górnicza z samorządem woj. śląskiego oraz spółką Polchar, specjalizującą się w technologiach odgazowania węgla.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17400808342606241605)




![Aleksander Sobolewski: Epidemia powoduje powrót normalności na rynku RDF [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2020/06/maxresdefault-7-300x169.jpg)