JSW dostała koncesję na wydobycie węgla i metanu ze złoża Borynia do 2042 r.
Jastrzębska Spółka Węglowa dostała decyzję przedłużającą koncesję na wydobywanie węgla kamiennego oraz metanu ze złoża Borynia do końca 2042 r. – podała spółka w czwartek. W złożu jest m.in. blisko 40 mln ton węgla koksowego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4220005942606242013)



