140 tys. zł za nielegalne składowanie odpadów. To nie koniec kontroli
Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nałożył karę w wysokości 140 tys. zł na firmę z Mrągowa za nielegalne składowanie odpadów niebezpiecznych. Przedsiębiorstwo ponad 3 lata przetrzymywało na swojej posesji szlamy i osady pofiltracyjne zawierające substancje niebezpieczne powstałe w procesie galwanizacji. Sprawą zajmuje się obecnie także Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12651448392606231930)



