Badanie: ponad 80 proc. Polaków aktywnie korzysta lub planuje korzystać z systemu kaucyjnego
O systemie kaucyjnym słyszało 99,6 proc. Polaków, a 81,1 proc. aktywnie z niego korzysta lub planuje zacząć w najbliższym czasie - wynika z opublikowanego w środę badania. Ponad 63 proc. osób przyznało, że po wprowadzeniu systemu rzadziej wyrzuca opakowania po napojach do koszy na śmieci.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14099157222606230847)







