Gliwice z nową Miejską Komisją Urbanistyczno-Architektoniczną
Prezydent Gliwic powołał nową Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną i zatwierdził jej regulamin. Pięcioosobowe obecnie gremium doradcze ma opiniować opracowania dotyczące planowania i zagospodarowania przestrzennego. Przewodniczącym MKU-A został Leszek Trząski, a jego zastępcą – Damian Kałdonek. W zespole zasiada również Aleksandra Adryańska-Krząkała, Adam Biegański i Michał Stangel.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17913747792606250526)
