Poznań. W styczniu o 8% więcej pasażerów na lotnisku Ławica niż przed rokiem
Ponad 217 tys. pasażerów skorzystało w styczniu z Portu Lotniczego Poznań-Ławica. To o 8 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – poinformował w środę rzecznik prasowy lotniska Marcin Wesołek. W 2025 roku z Ławicy skorzystało 4 mln 144 tys. 829 pasażerów – najwięcej w historii lotniska.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1115554002606231321)



