Tysiące raków szlachetnych wraca do lubelskich rzek
Wody Polskie kontynuują program reintrodukcji raka szlachetnego. W tym roku blisko tysiąc tych cennych skorupiaków trafiło do trzech rzek w zlewni Wieprza: Giełczewki, Wojsławki i Wolicy. To już drugi rok działań w tych lokalizacjach, a efekty są bardzo obiecujące – raki nie tylko zadomowiły się, ale również rozpoczęły rozmnażanie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17942396972606231321)








