Ministerstwo Przemysłu: nadal nie ma gmin, które chciałyby u siebie składować odpady promieniotwórcze
Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) 11 sierpnia 2023 r. ogłosiło nabór dla gmin chętnych do udziału w procesie wyboru miejsca na nowe składowisko powierzchniowe odpadów promieniotwórczych nisko- i średnioaktywnych krótkożyciowych (NSPOP). Proces naboru wygasł 15 listopada 2023 r., a następnie został przedłużony do 30 czerwca br. w związku z brakiem zainteresowania ze strony gmin.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=3810899762606241118)




