300 mln butelek zwróconych w ramach systemu kaucyjnego w lutym
W lutym 2026 roku w ramach systemu kaucyjnego w Polsce zwrócono około 300 mln butelek i puszek. Poinformowała o tym ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska, wskazując jednocześnie na konieczność usprawnienia logistyki oraz lepszego oznakowania punktów odbioru opakowań w sklepach.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17220527242606241631)





















