PGE i duński Orsted zbudują farmę wiatrową Baltica 2
To już ostateczna decyzja - Polska Grupa Energetyczna i duński Orsted wspólnie zainwestują w budowę morskiej farmy wiatrowej Baltica 2. Obie firmy mają w projekcie po połowie udziałów. Pierwsza energia elektryczna z farmy ma popłynąć w I półroczu 2027 r., a cała farma ma zostać ukończona w II półroczu 2027 r.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=21140617542606241955)





