Polregio stawia na elektryczne pociągi – w przetargu 22 nowe składy
Polregio ogłosiło przetarg na zakup 22 elektrycznych pociągów, które mają wzmocnić ofertę przewozową spółki o ok. 7 tys. miejsc. Pierwsze składy wyjadą na tory na przełomie 2028 i 2029 r. Inwestycja uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami, komfort pasażerów i nowoczesne systemy pokładowe.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14313722202606242029)

