Ministerstwo Infrastruktury zaproponuje samorządom pakt dla kolei
Pakt dla kolei w Łódzkiem ma być pierwszym, jaki minister Dariusz Klimczak zapowiedział w piątek w Radomsku. Umowa ma zawierać inwestycje kolejowe planowane przez PKP PLK i CPK oraz potrzeby inwestycyjne samorządu terytorialnego w Łódzkiem. Podobne umowy mają być zawierane też w innych regionach.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=1114988832606241818)

