NIK: polskie kopalnie zagrożone miliardowymi karami za emisje metanu
Gospodarcze wykorzystanie kopalnianego metanu w Polsce jest niskie, wynosi około 25 proc. - poinformowała Najwyższa Izba Kontroli. W przypadku utrzymania się obecnego trendu emisji niewykorzystanego metanu do atmosfery, polskim spółkom węglowym już w 2027 r. grozić będą miliardowe kary - dodała.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17883344142606231556)


