ElectroMobility Poland chce 4,5 mld zł z KPO na hub elektromobilności
ElectroMobility Poland złożyło wniosek o 4,5 mld zł wsparcia z Krajowego Planu Odbudowy na budowę hubu elektromobilności w Jaworznie. W planach jest nie tylko nowoczesna fabryka samochodów elektrycznych, ale także rozwój lokalnych dostawców, transfer technologii i stworzenie europejskiej marki motoryzacyjnej z polskim rodowodem.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=18607064572606232147)
