Szczecińska Kolej Metropolitalna otrzymała ponad pół miliarda złotych dotacji
Kolej metropolitalna dla Szczecina i okolic ma ruszyć w 2022 r. Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego otrzymało właśnie pół miliarda złotych dofinansowania na modernizację torów, budowę węzłów przesiadkowych i parkingów typu „Parkuj i jedź”. Umowę podpisano w środę, 9 maja.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19035202602606242213)
