Stosy śmieci w lasach na południu Polski. Mandaty to wciąż zaledwie 500 zł
W ostatnich tygodniach w lasach woj. śląskiego czy opolskiego pojawiły się stosy porzuconych śmieci – alarmują leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach (RDLP). Przypominają, że mandat za śmiecenie to nadal 500 zł; w ub. roku na sprzątanie lasów w całym kraju wydano 20 mln zł.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14755261152606240240)


![Spalone wraki aut i inne śmieci w polskich lasach [ZDJĘCIA]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2021/01/1-1-300x225.jpg)




