Gminy rozliczają pierwsze miesiące systemu kaucyjnego. Do końca marca kluczowe raporty o odpadach
W polskich samorządach trwa właśnie jeden z najważniejszych momentów roku dla gospodarki odpadami. Do 31 marca gminy muszą złożyć roczne sprawozdania z gospodarowania odpadami komunalnymi, w których po raz pierwszy pojawią się dane z funkcjonującego już systemu kaucyjnego. Dla wielu urzędów to realny test – czy w nowych warunkach uda się utrzymać wymagane przez Unię Europejską poziomy recyklingu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4200302042606242212)


