Przy A4 między Katowicami a Krakowem powstaną dwa nowe MOP-y
Nowe miejsca obsługi podróżnych powstaną przy autostradzie A4 w Rudnie i Grojcu. Inwestycja za ponad 60 mln zł ruszy jeszcze w sierpniu i będzie finansowana wyłącznie z opłat za przejazd. Stalexport Autostrada Małopolska (SAM), zarządzająca płatnym odcinkiem Katowice–Kraków, ogłosiła rozpoczęcie prac.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13406481172606241955)


