Latem energetyka mogłaby być zasilana wyłącznie z paneli słonecznych?
Paneli fotowoltaicznych w Polsce jest tak dużo, że teoretycznie między godziną 10 a 16, w miesiącach letnich kraj mógłby być zasilany wyłącznie z nich - twierdzi Piotr Krupa-Lubański z Fundacji Demokracji Bezpośredniej, pomysłodawca tzw. zielonych godzin.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4540536082606242038)


