Trzydzieści lat polsko-niemieckiej współpracy dla klimatu. Wyjątkowy jubileusz w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
Trzy dekady kształcenia kadr, które dziś realnie współtworzą politykę środowiskową w Polsce, Niemczech oraz w strukturach europejskich – to bilans polsko-niemieckiego programu stypendialnego dla najlepszych absolwentów polskich uczelni w dziedzinie ochrony środowiska. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Fundacja im. Nowickiego, Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) oraz Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska zorganizowały uroczystą konferencję podsumowującą dotychczasowy dorobek oraz wyznaczającą kierunki dalszej współpracy w dobie transformacji energetycznej, polityki klimatycznej UE i nowych regulacji.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5470741262606231057)

















![Mroźny test dla polskich ciepłowni [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/04/xszablon-eir-portal-300x200.png.pagespeed.ic.z-XGM5cOWt.jpg)

![Elektrownia przy oczyszczalni [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/04/xwywiad-nowacki-300x200.png.pagespeed.ic.sqPkt-STvP.jpg)




