Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: utylizacja odpadów

Łącznie artykułów: 16.

CBŚP rozbiło grupę nielegalnie składującą odpady niebezpieczne. 8 tysięcy ton toksycznych pyłów na Warmii i Mazurach

CBŚP rozbiło grupę nielegalnie składującą odpady niebezpieczne. 8 tysięcy ton toksycznych pyłów na Warmii i Mazurach

23.04.2026
0

Służby uderzyły w zorganizowaną grupę przestępczą, która uczyniła sobie stałe źródło dochodu z nielegalnego gospodarowania odpadami niebezpiecznymi. W wyniku skoordynowanej akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Prokuratury Okręgowej w Olsztynie zatrzymano 16 osób zamieszanych w proceder składowania 8 tysięcy ton toksycznych substancji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

39 pożarów i 50 mln zł za utylizację. Rusza proces w sprawie „tykającej bomby” w Kamieńcu

39 pożarów i 50 mln zł za utylizację. Rusza proces w sprawie „tykającej bomby” w Kamieńcu

20.12.2025
0

9 marca 2026 r. przed Sądem Okręgowym w Słupsku rozpocznie się proces, który może stać się precedensem w walce z tzw. mafią odpadową. Na ławie oskarżonych zasiądą cztery osoby odpowiedzialne za nielegalne składowisko 19 tys. ton tekstyliów w Kamieńcu. Sprawa ta to nie tylko kronika kryminalna, ale przede wszystkim studium niewydolności systemu, w którym mała gmina zostaje sama z problemem wartym połowę jej budżetu.

Śledztwo ws. nielegalnego zrzutu kwasu siarkowego w Inowrocławiu

Śledztwo ws. nielegalnego zrzutu kwasu siarkowego w Inowrocławiu

01.10.2025
0

W Inowrocławiu w województwie kujawsko-pomorskim trwa śledztwo dotyczące nielegalnego wprowadzenia kwasu siarkowego do systemu kanalizacji miejskiej. Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK), substancja została wykryta w zeszłym tygodniu podczas rutynowych kontroli sieci kanalizacyjnej.

Mafia śmieciowa. 21 osób ujętych na nielegalnym wysypisku [FILM]

Mafia śmieciowa. 21 osób ujętych na nielegalnym wysypisku [FILM]

22.08.2025
0

Jak informuje Śląska Policja, policjanci rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym składowaniem odpadów. Mafia śmieciowa zamiast prowadzić kosztowną i zgodną z prawem utylizację, przez lata zakopywała odpady na prywatnych terenach przeznaczonych do rekultywacji. Nielegalna działalność przynosiła ogromne zyski sięgające nawet kilkuset milionów złotych, a jednocześnie zagrażała środowisku.

Sosnowiec ma umowę na usunięcie niebezpiecznych odpadów

Sosnowiec ma umowę na usunięcie niebezpiecznych odpadów

30.06.2025
0

Dzięki środkom z budżetu państwa zostanie wysprzątane składowisko nielegalnych odpadów w rejonie ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu. To właśnie tam doszło do kilku głośnych pożarów na przestrzeni ostatnich lat. Miasto wyłoniło już wykonawcę, który posprząta teren. Umowa opiewa na kwotę 58,2 mln. złotych.

Koniec naboru wniosków o dofinansowanie ITPO 30 kwietnia 2024

Koniec naboru wniosków o dofinansowanie ITPO 30 kwietnia 2024

19.02.2024
0

W Polsce rozpoczęła się era rewolucyjnych zmian w gospodarce odpadami. Wzrost zainteresowania inwestycjami w Instalacje Termicznego Przekształcania Odpadów (ITPO) otwiera nowe perspektywy dla sektora energetycznego i przekształca wyzwania środowiskowe w szanse rozwoju. Analiza najnowszych danych dotyczących inwestycji w ITPO rysuje obraz dynamicznego sektora, gotowego na rewolucję energetyczną.

Dąbrowa Górnicza: Oszuści podrzucają niebezpieczne odpady i znikają. Warto być ostrożnym

Dąbrowa Górnicza: Oszuści podrzucają niebezpieczne odpady i znikają. Warto być ostrożnym

11.02.2022
0

Parking, pusta hala, czasem ogrodzony teren do wynajęcia – takie miejsca oszuści wybierają na nielegalne składowiska odpadów niebezpiecznych. Podrzucają beczki lub pojemniki z groźną zawartością i znikają. Problem pozostaje, a rachunek za utylizację musi płacić właściciel terenu, a bywa że i wszyscy mieszkańcy - ostrzega mieszkańców UM w Dąbrowie Górniczej. Miasto zorganizowało specjalną akcję informacyjną.

css.php
Copyright © 2026