Nowe wagony Cegielskiego pod ostrzałem. Minister: „Nie ma zgody”
Nowy wagon pasażerski wyprodukowany przez Fabrykę Pojazdów Szynowych H. Cegielski i zaprezentowany na targach TRAKO 2025 w Gdańsku wywołał falę krytyki. Głos w sprawie zabrał minister infrastruktury Dariusz Klimczak, który jednoznacznie stwierdził, że w obecnej formie pojazd nie ma przyszłości w PKP Intercity.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13009338752606232004)
