Wodzisław Śląski w przyjaznym gminom systemie komunikacji powiatowej
Od 1 stycznia 2026 r. blisko 45-tysięczny Wodzisław Śląski został włączony do Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. To istotna zmiana dla mieszkańców miasta i całej południowo-zachodniej części województwa śląskiego – oznacza bowiem spójniejszą ofertę przewozową, więcej linii i stabilny model finansowania transportu zbiorowego.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5977240782606241732)


